Etapy

  • Etapy konkursu
- ELIMINACJE

Na podstawie elementów twarzy, fryzury i makijażu wybieramy 60 uczestniczek, które przechodzą eliminacje. Wysyłając stylizację, musicie zdawać sobie sprawę, że przechodząc do kolejnego etapu NIE BĘDZIECIE MOGŁY zmienić elementów twarzy (oczu, nosa, ust), drastycznie przemieniać swojej fryzury (np. z ciemnej fryzurki na chłopczycę w długi, blond kucyk). Chcemy zachować realność zabawy. Możecie swobodnie modyfikować jedynie manicure i makijaż, pozostałe zmiany dokładnie rozważcie, ponieważ mogą zostać uznane za nieregulaminowe.

- ETAP PIERWSZY

60 kandydatek ma za zadanie stworzyć 3 zestawy z jednym elementem garderoby. Może to być torebka, okulary, spodnie, sukienka - wybór należy do Was. Aby nie było tak łatwo stylizacje muszą pasować na podane przez nas okazje: praca w biurze, wypad z ukochanym do parku, impreza w gronie przyjaciół. Musisz zastosować jeden element, który sprawdziłby się w trzech wyżej wymienionych sytuacjach. Jury oceni stylizację w formie punktacji 1-10, suma punktów zostanie zapisana przy Waszym loginie w zakładce UCZESTNICZKI. Odpadnie 20 osób o najmniejszej ilości punktów!


- ETAP DRUGI

Tym razem zadanie bardziej skupione na grafice. Dzielimy Was na 20 grup po 2 dwie osoby. To Wy dzielicie się zadaniami i ustalacie warunki współpracy. Przede wszystkim tworzycie stylizację, która nadawałaby się na okładkę magazynu. No właśnie, musicie sami wykonać okładkę wybranej gazety lub wkleić już gotową! Tematyka jest dowolna. Możecie stworzyć zestaw przedstawiający gwiazdę lub po prostu Waszą postać. Kolejnym krokiem jest wysłanie nam gotowej pracy na e-mail konkursowy ftopmodel@gmail.com. 
UWAGA! Sami musicie sobie poradzić, skontaktować się ze sobą. Za pomoc osób trzecich grozi wydaleniem z konkursu całej grupy. Po tym zadaniu odpada kolejne 20 osób o najmniejszej ilości punktów!


- ETAP TRZECI

Każdy uczestnik dostaje przydzielonego jurora. Ma za zadanie wypytać się o jego styl, ulubione ikony i rzeczy jakich używa najczęściej, tworząc zestawy. Na podstawie krótkiej ankiety przeprowadzonej właśnie z członkiem jury wykonujecie stylizację, której by się on sam nie powstydził i chętnie założył na własną postać. Nadesłane przez Was prace ocenią jury, dla których tworzyliście zestaw. Możecie wykonać więcej niż jedną stylizację, dzięki temu macie większą możliwość na wygraną tego zadania. W tym etapie odpadnie 15 osób, które dotychczas otrzymały najmniejszą ilość punktów!


FINAŁ

Rywalizacja najlepszych z najlepszymi. Tu nie ma miejsca na słabe prace. W finale pojawią się dwa zadania, które na razie pozostaną tajemnicą. Uczestnicy będą musieli wykazać się perfekcyjnością, kreatywnością i inteligencją. Po pierwszym zadaniu odpadnie dwie osoby, a trzy najlepsze będą walczyć o miano Fashion Top Model.